Naše kone

Zoznámte sa

Coco de Wald (Koka, Kokina)


Koka je kobyla plemena anglický plnokrvník (A1/1. U nás je od jesene r. 2015. Je to výrazná osobnosť, rýchlo a jasne dá najavo, keď sa jej niečo nepáči. Vyžaduje citlivý prístup. v minulosti porodila niekoľko žriebät. V súčasnosti prevažne oddychuje a robí spoločnosť ostatným koníkom. 

Kredit (Kréďo, Kreďulo)

Sem vložte podnadpis

Valach plemena Slovenský teplokrvník. U nás ustajnený od r. 2018. Po ukončení svojej športovej kariéry sa ocitol u nás na aktívnom odpočinku. Má za sebou parkúrovú aj drezúrnu minulosť. Je vynikajúci učiteľ aj pre skúsenejších jazdcov, ktorí sa učia skákať. Má veľmi rád ľudí a spoločnosť. Je to taký náš veľký maznoš.


Jerguš (Džery, Džerino)Ajka (Ajuš, Ajuľka)

nar. cca 2010 (nevieme presne)

Ajka je kobylka plemena shetlandský pony. Je veľmi trpezlivá a ochotná. Niekedy až príliš lenivá. Na Ajke sa môžu povoziť deti do 9 rokov, samozrejme záleží na váhe a výške dieťaťa.


Pejko (Pejo, Pejušo)

nar. cca 2009 (nevieme presne)

Pejko je osobnosť veľmi svojská. Má veľa energie a vyžaduje rázny pritom ale citlivý prístup. Je to náš rodeo poník. Rekord udržania sa na ňom je momentálne 7sec. Nerád vozí hlavne ťažšie deti. Ťažšie sa rozumie váha už 20kg. Tak sme sa rozhodli ho zapriahnuť do podomácky vyrobenej vlečky. Ťahá rád a je to výborný spôsob ako ho aspoň trochu unaviť a vypohybovať.